OD REDAKCJI

Time For Spain to internetowy portal o Hiszpanii. Zapraszamy w niezwykłą podróż po tym cudownym kraju. Znajdziecie tutaj pomysły na wakacje w Hiszpanii, odkryjecie hiszpańską kulturę oraz lokalne tradycje- kolejno w działach PODRÓŻE i KULTURA. Waszej szczególnej uwadze polecamy serię wywiadów z niesamowitymi ludźmi, którzy opowiadają nam o swoich wyprawach do krainy Cervantesa, flamenco i corridy – znajdziecie je w dziale WYPRAWY CZYTELNIKÓW. Od kilku lat testujemy też lokalną, hiszpańską kuchnię. Nasze sprawdzone przepisy przedstawiamy Wam w dziale KUCHNIA.

Czas na Hiszpanię!

Marta i Sylwia 

 

 
Piszą dla nas

Grzegorz Wojciechowski
Ekspert działu nieruchomości

Specjalista w obrocie nieruchomościami. Posiada 15-letnie doświadczenie w branży Real Estate, pracując na rynku nieruchomości komercyjnych i mieszkaniowych, w Hiszpanii i Polsce. Prowadzi polsko-hiszpańską agencję nieruchomości. Pomaga znaleźć oferty zgodne z oczekiwaniami klienta, negocjuje najlepsze warunki z właścicielami nieruchomości, pomaga uzyskać kredyt na sfinansowanie zakupu nieruchomości w Hiszpanii, załatwia wszelkie formalności prawno-notarialne, a także pomaga w przeprowadzce do Hiszpanii.

Aldona Ziaja
Ekspert działu psychologicznego
Polski psycholog na stałe mieszkający w Segowii. W Hiszpanii Aldona ukończyła studia magisterskie z psychologii i zrobiła specjalizację z psychologii zdrowia i psychologii psychosomatycznej. Swoje kwalifikacje poszerzyła również dzięki studiom III stopnia z mediacji i technik rozwiązywania konfliktów. Oprócz wykształcenia Aldona posiada spore doświadczenie zawodowe. Obecnie prowadzi szkolenia oraz poradnictwo pomocy psychologicznej online w języku polskim i i hiszpańskim. Szczególną opieką obdarza swoich rodaków, którzy nie mają dostępu do pomocy psychologicznej z uwagi na barierę językową.
Agnieszka Grabarczyk
Ekspert działu językowego
Tłumacz przysięgły języka polskiego akredytowany przez Ministerstwo Współpracy w Hiszpanii. Od dzieciństwa pasjonatka nauki języków obcych. Zgodnie z zainteresowaniami skończyła etnolingwistykę na UAM w Poznaniu, studia podyplomowe z zakresu tłumaczeń na Uniwersytecie w Maladze i studia dla tłumaczy konferencyjnych na UJ w Krakowie. Od 2008 roku mieszka w Maladze. Na co dzień zajmuje się tłumaczeniami i, jak sama mówi, praca tłumacza pozwala jej czynnie działać na rzecz porozumienia i dialogu między kulturami, a przede wszystkim ludźmi.

 

Dziękujemy, że jesteście czytelnikami Time For Spain. Jesteśmy ciekawi jakie tematy Was interesują? Byliście już w Hiszpanii czy dopiero planujecie tu przyjechać? Macie ulubione hiszpańskie danie? Piszcie do nas koniecznie o swoich pomysłach, sugestiach, życzeniach, a także zadawajcie pytania w komentarzach.

Zachęcamy Was – podglądajcie nasze codzienne życie w Hiszpanii, śledźcie podróże i kulinarne eksperymenty.

 

Tu nas znajdziecie

time for spain yt

współpraca-z-blogerami