POZNAJEMY

7 najlepszych hiszpańskich piosenek w historii konkursu Eurowizji

Konkurs Piosenki Eurowizji to hit czy kit? Większość z nas nabija się z tego show, ale nie zmienia to faktu, że występy finalistów gromadzą przed odbiornikami miliony widzów, bijąc tym samym telewizyjne rekordy oglądalności. Niektórzy- głównie wykonawcy- łudzą się, że Eurowizja pomoże im wypromować siebie i swoją piosenkę na arenie międzynarodowej. Jednak nikt z nas już chyba nie wierzy w bezstronność oddawanych głosów, obserwując jak sprzymierzone obozy państw wzajemnie się adorują. Hiszpania bierze udział w Konkursie Eurowizji nieprzerwanie od w 1961 roku. Oto nasze TOP 7 najlepszych piosenek jakie Hiszpania zaprezentowała na Eurowizji przez ostatnie 56 lat.

#1. Massiel ¨La, la, la¨ (I miejsce, Eurowizja ´68)

 

 

#2. Salomé ¨Vivo cantando¨ (I miejsce, Eurowizja ´69)

 

 

#3. Karina ¨En un mundo nuevo¨ (II miejsce, Eurowizja ´71)

 

 

#4. Mocedades ¨Eres tu¨ (II miejsce, Eurowizja ´73)

 

 

#5. Betty Missiego ¨Su canción¨ (II miejsce, Eurowizja ´79)

 

 

#6. Bravo ¨Lady, lady¨ (III miejsce, Eurowizja ´84)

 

 

#7. Anabel Conde ¨Vuelve conmigo¨ (II miejsce, Eurowizja ´95)

 

Kto waszym zdaniem wygra Eurowizję w tym roku? Uważacie, że reprezentant Hiszpanii, Manel Navarro z piosenką ¨Do it for your lover¨ ma szansę stanąć na podium? Napiszcie kto jest waszym faworytem!

 

  • Ales się przekopała przez te piosenki! 🙂 ja Eurowizji nie oglądam i chyba raczej nie gustuję
    w tych klimatach 🙂

  • Nie jestem w stanie skomentować wpisu o konkursie Eurowizji 🙂 Po tym, co spotkało naszą piosenkarkę. 🙂 A serio – w ciągu kilkudziesięciu lat trwania festiwalu zdarzały się tam czasem niezłe perełki, chociaż przyznam szczerze, że żadnej z tych hiszpańskich piosenek nie znam.